Kauno m. savivaldybės strateginis plėtros planas iki 2030 m.

Neįgalumo nustatymai

Šriftas

Aa Aa Aa

Naujienos

Pristatomi kauniečių apklausos rezultatai

2021 07 30

Kauno miesto savivaldybei rengiant strateginį plėtros planą iki 2030 metų, buvo įgyvendinta Kauno gyventojų apklausa. Kauniečiai išsakė savo nuomonę apie miesto patrauklumą, įvaizdį, kaip jaučiasi gyvendami Kaune, detaliai įvertino gyventojams teikiamas paslaugas, svarbiausius miesto pokyčius ir savivaldybės darbą.

Šių metų gegužės 24 d. – birželio 14 d. tyrimų bendrovė UAB „Norstat LT“ atliko Kauno gyventojų apklausą. Tris savaites vykdytas reprezentatyvus kiekybinis tyrimas, internetinė apklausa (CAWI – Computer Assisted Web Interview). Respondentų atrankai buvo naudojamas „Norstat LT“ internetinis respondentų panelis – savanoriška interneto bendruomenė, sukurta apklausoms vykdyti. Apklausa buvo atliekama siunčiant kvietimus užpildyti anketą „Norstat LT“ panelio nariams, atitinkantiems tikslinę grupę.

Tyrimu siekta nustatyti Kauno miesto savivaldybės gyventojų nuomonę apie dabartinę savivaldybės institucijų ir įstaigų veiklą, savivaldybės teikiamas paslaugas ir gyvenimo kokybę Kaune. Be to, siekta išgirsti kauniečių nuomonę apie vykstančius pokyčius, lūkesčius dėl tolimesnės Kauno miesto plėtros.

Tyrimas susidėjo iš 3 dalių. Pirmoje dalyje buvo vertintas Kauno miesto patrauklumas, įvaizdis ir kauniečių savijauta. Antra dalis susidėjo iš 9 savivaldybės paslaugų grupių vertinimo. O trečiojoje dalyje atvirais klausimais buvo teiraujamasi kauniečių nuomonės apie pastarųjų metų miesto pokyčius ir savivaldybės darbą.

Tyrimo rezultatai analizuoti pagal skirtingas socialines demografines charakteristikas  ir Kauno miesto seniūnijas.

Atviruose klausimuose dažniausiai paminėti teigiami atsakymai sugrupuoti į 9 dideles grupes. Kauniečiai prie teigiamai vertinamų dažniausiai minėjo „Kaunas tvarkosi“ programą, ją nurodė net 65 proc. respondentų. 31 proc. Kauno gyventojų prie teigiamų pokyčių nurodė eismą ir viešąjį transportą, o dar 26 proc. nurodė poilsį, sportą ir laisvalaikį.

Analizuojant detalius atsakymus, labiausiai teigiamu vertinimu išsiskyrė kokybiška gatvių ir kelių danga, kurią nurodė 55 proc. apklausos dalyvių. 23 proc. daugiausiai teigiamų asociacijų sukėlė atnaujinti ir tvarkomi parkai, o dar 15 proc. labiausiai džiugino dviračių takų atnaujinimas ir infrastruktūros atnaujinimas.

Atviruose klausimuose dažniausiai paminėti neigiami atsakymai taip pat buvo sugrupuoti į 9 dideles grupes. Prie neigiamai vertinamų Kauno mieste išskirtų didžiųjų grupių, „Kaunas tvarkosi“ taip pat paminėta dažniausiai – šią programą įvardijo 30 proc. respondentų. Antroje vietoje pagal neigiamus paminėjimus nurodyta aplinka ir komunalinės paslaugos – 19 proc. Eismą ir viešąjį transportą, kaip probleminę sritį įvardijo 13 proc.

Vertinant detalius atsakymus, dažniausiai minėtas blogas gatvių remonto planavimas. Jį nurodė 10 proc. apklaustųjų. Lygiai tiek pat respondentų nepatenkinti, jog vienu metu remontuojama per daug gatvių. Dar 8 proc. keblumų kelia spūstys ir nepatogumai dėl kelio darbų.

Išsamūs gyventojų tyrimų rezultatai skelbiami svetainės 2030.kaunas.lt skiltyje Rezultatai. Be to, jie pristatomi rengiamose trijose viešosiose diskusijose su Kauno miesto gyventojais, bendruomenių bei seniūnijų atstovais.

Pirmoji diskusija vyko liepos 27 d., antradienį. Joje kviesti dalyvauti Aleksoto, Panemunės, Šančių ir Petrašiūnų seniūnijų gyventojai.

Antroji diskusija vyko liepos 29 d., ketvirtadienį. Joje kviesti dalyvauti Centro, Žaliakalnio bei Vilijampolės seniūnijų gyventojai.

Trečioji diskusija vyks rugpjūčio 3 d., antradienį. Joje kviečiami dalyvauti Eigulių, Dainavos, Gričiupio ir Šilainių seniūnijų gyventojai. Numatoma diskusijos pradžia – 16 val.

Tiesioginė transliacija: https://www.youtube.com/watch?v=IWQJYBkWnDY

Kitos naujienos

Daugiau